Blog

3 pomysły na idealny prezent ślubny

utworzone przez | Sty 22, 2015 | Prezenty

obrączki

Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon ślubny. Dla par młodych jest to powód do radości, dla ich rodzin powód do dumy, a dla gości powód do głębokich refleksji. Pojawiają się dwa zasadnicze pytania, – „kiedy na mnie przyjdzie kolej?” i „co im można podarować”? Oto luźna garść propozycji z pierwszej ręki dla szukających inspiracji:

1. Ameryki nie odkryję pisząc, że duży samochód typu SUV dla pary młodej to faworyt, jeśli chodzi o podarunki ślubne. Nie dość, że jest nad wyraz praktyczny to zawiera ukrytą sugestię – „wypełnij te siedzenia dużą rodziną”. Oczywiście nad ceną takiego prezentu zastanowiłby się sam Bill Gates, ale jest to mocny zastrzyk finansowy dla nowożeńców, który rozwiąże kawał problemów i dodatkowo pozwoli na odkładanie funduszy na własne gniazdko.

2. Kto jest popularny jak Madonna i towarzyski jak Charlie Sheen i nie potrafi nadążyć za otwieraniem zaproszeń na wesela zmuszony jest do skromności w obdarowywaniu. Z doświadczenia wiem, że krawaty i koszule otrzymane w prezencie ślubnym zawsze źle leżą. Tym bardziej, że kupujemy prezent dla pary, a nie tej bardziej lubianej przez nas połówki. Dlatego warto pójść inną drogą, wbrew temu, o co prosił Prezydent Kwaśniewski. Na ratunek znów elektronika – sprzęt RTV/AGD typu lodówka, zmywarka, pralka czy telewizor, kino domowe lub zestaw głośników. Dla mnie brzmi zbyt rutynowo. Jeśli chcemy, żeby młode małżeństwo pozostało małżeństwem jest duża szansa, że wiele dobrych wspomnień ze swojego związku wynieśli z sali kinowej. Prosta arytmetyka od razu daje wynik – jest to projektor. Rzutnik o przyzwoitej jakości, wygodna kanapa i kino przyszło do nas – i to na stałe.

3. Z jednego z najważniejszych dni w życiu zawsze warto pamiętać jak najwięcej. Dlatego często korzystamy z usług fotografa ślubnego i uwieczniamy najszczęśliwsze momenty. Szybko jednak pojawia się problem wygodnego przetrzymywania fotografii. Czy mądrze jest wywołać zdjęcia czy może trzymać je na komputerze mając potem problem z pochwaleniem się przed gośćmi siedzącymi w salonie? Cyfrowy album ślubny – oto ciekawy pomysł w sam raz dla nowożeńców. Na pięknie ozdobionej ramce możemy trzymać wszystkie zdjęcia i nagrania z dnia ślubu w jednym miejscu, wygodnie pokazując gościom jak to wszystko poszło. Pozostaje nam tylko opowiadać, co widzą i przyjmować z dumą komplementy.

Podsumowując skupmy się na czymś praktycznym – pośrednio lub bezpośrednio powiązanym ze ślubem, ale o minimalnym ryzyku pudła. Ludzie mają różne gusta, ale wspominać będą zawsze. Dlatego postaraj się o sentymentalną nutę w podarunku, ale nie zapominaj o starym, dobrym pragmatyzmie.

Zapisz się do naszego newslettera