Digitalizacja dokumentów

Co to znaczy?

Digitalizacja to inaczej elektroniczna archiwizacja nośnika informacji. Stosując zaawansowaną technologię przerabiamy każdy format papierowy na jego cyfrowy odpowiednik o wybranych przez klienta parametrach (np. skala lub kolorystyka).

dojazd
do klienta

segregacja
i oczyszczanie


skanowanie

indeksacja
i ocr

zwrot
dokumentacji

Etapy digitalizacji dokumentów:

ETAP I

Przekazanie dokumentów

Na początek nasz przedstawiciel dotrze do wskazanego miejsca i pod okiem klienta dokona segregacji dokumentów wraz ze wstępnym oczyszczaniem (usuwanie spinaczy, zszywek i innych elementów mogących uszkodzić skaner).

ETAP II

Proces skanowania

Następnie po zapakowaniu dokumentacji w profesjonalne opakowania archiwizacyjne firmy Beskid Plus i przewiezieniu ich do siedziby firmy, rozpoczynamy proces skanowania. Dysponując wieloma stanowiskami pracy i specjalnie przeszkoloną kadrą, potrafimy zeskanować do 25 000 dokumentów dziennie. Z kolei dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie dopracować zdigitalizowany dokument niemal do perfekcji. Stosując technologię Digital-ICE oczyszczamy skan z zabrudzeń, śladów kurzu czy zarysowań, po czym dokonujemy obróbki (np. rotacji obrazu, kompresji pliku) w profesjonalnym środowisku graficznym. Wszystkie te czynności wykonujemy zgodnie z rekomendacjami ekspertów (m. in. autorów „Digitalizacji piśmiennictwa” czy „Standardów technicznych w digitalizacji”).

ETAP III

Indeksacja i zwrot

Ostatnim etapem przed zwrotem dokumentów jest tzw. indeksacja, czyli proces wprowadzania danych w celu uwierzytelnienia plików. Wykonywane jest to automatycznie przy użyciu technologii OCR i specjalistycznego oprogramowania. Skatalogowane dokumenty zgrywamy na wybrany przez klienta nośnik danych (płyta CD/DVD, karta pamięci, pendrive lub dysk wewnętrzny/zewnętrzny), po czym zwracamy (lub na życzenie utylizujemy) pobrane materiały.

Wstępna wycena

Ze względu na indywidualny charakter usługi w celu wstępnej wyceny oferty prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny i przygotowanie poniższych informacji

Liczba dokumentów

Jaka jest szacunkowa liczba dokumentów do digitalizacji?

Rodzaj oprawy

Czy występują dokumenty trwale zszyte?

Format dominujący

Jakie formaty dominują (A2, A3, A4 etc.)?

Termin wykonania

Sugerowany ostateczny termin wykonania prac.

Formaty plików:

PDF

TIFF

xml

JPG

PDF/A

Opcje dodatkowe

OCR (Optical Character Recognition)

Skanowanie dokumentów z użyciem algorytmu rozpoznawania znaków firmy ABBY pozwala na stworzenie przeszukiwalnego pliku .pdf, dzięki czemu możemy wyszukać poszczególne frazy. W ramach OCR istnieje możliwość tworzenia plików edytowalnych w pakiecie Microsoft Office i pokrewnych.

Skanowanie dokumentów na miejscu

Zwykle dokumentację do skanowania przewozimy do naszej siedziby w Rybniku, gdzie pobrana dokumentacja znajduje się w bezpiecznych i monitorowanych pomieszczeniach. Dopuszczamy wykonanie całości prac w miejscu wskazanym przez klienta, jeśli wymagają tego okoliczności.

Utylizacja dokumentacji

Jeśli zeskanowane materiały nie mają istotnej dla nas wartości proponujemy usługę digitalizacji wraz z protokolarnym zniszczeniem wskazanych materiałów zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (DZ. U. 2015. poz. 2135) oraz aktualnymi zaleceniami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Zapisz się do naszego newslettera

eSkaner logo

Strona pokazowa. Usługi zaprezentowane na stronie nie są dostępne. Pracownia digitalizacji eskaner zajmuje się przetwarzaniem wszelkich dokumentów papierowych na ich wersję elektroniczną.

Copyright © eskaner.pl 2018-2022  |  Strona projektu Colorpeak Ltd  |  Mapa strony