Skanowanie zdjęć

Co to znaczy?

Zdjęcia czy obrazy stanowią cenną kronikę naszego życia. Niestety niszczeją one wraz z biegiem czasu, stając się wyblakłymi i zmatowiałymi. Aby temu przeciwdziałać proponujemy usługę skanowanie zdjęć, odbitek, negatywów, slajdów oraz innych materiałów nieprzeźroczystych (np. wycinki z gazet, kartki pocztowe czy dyplomy/certyfikaty).

odbieramy

skanujemy

obrabiamy

nowa, cyfrowa jakość

Co skanujemy?:

Odbitki

Negatywy

Slajdy

Dlaczego my?

Jest mnóstwo metod digitalizacji zasobów. My nie ograniczamy się do jednej. Kiedy zlecenie wymaga użycia niestandardowych narzędzi, takich jak lustrzanka albo skaner rolkowy nie mamy z tym problemu. Potrafimy znaleźć kompromis pomiędzy jakością, a rozsądkiem. Cechuje nas dokładność, oszczędność i nastawienie na zadowolenie klienta. Staramy się działać szybko i skutecznie, bez zbędnych komplikacji. Mamy do dyspozycji nowoczesny sprzęt, wykwalifikowaną kadrę oraz wypracowane procedury. Przetestowaliśmy sporo skanerów, aparatów, czytników i wybraliśmy te najlepsze i najwygodniejsze. Dlatego uważamy, że nasze skany są najlepsze w swojej cenie.
Jeśli chcemy, aby nasze zdjęcia były wyświetlane na płaskim ekranie i nie planujemy późniejszego wydruku w powiększeniu, polecamy tę opcję. Pliki są lżejsze, łatwiej i szybciej możemy je przenosić na inne urządzenia lub publikować w sieci.
3200 dpi – slajdy, negatywy

600 dpi – odbitki

Opcja dla oczekujących wysokiej jakości, jeśli planujemy wyświetlanie na dużych ekranach, wydruk w powiększeniu czy zeskanowanie w celach archiwizacyjnych. Czas realizacji takiego zamówienia jest nieco dłuższy, ale do cierpliwych świat należy.
4800 dpi – slajdy, negatywy

1200 dpi – odbitki

Dla zastosowań profesjonalnych na specjalne życzenie klienta. Stosujemy możliwie maksymalną rozdzielczość optyczną, a pliki tworzone są zgodnie z zaleceniami Narodowego Instytutu Audio-wizualnego.
6400 dpi – slajdy, negatywy

2400 dpi – odbitki

Pliki wyjściowe:

JPG

TIFF

PSD

BMP

HDR RAW

Opcje dodatkowe

Ręcza obróbka | +0.50 zł/szt

Automatyzacja może zdziałać cuda, ale nigdy nie wygra z ręczną korekcją w programie graficznym. Wybierając tą opcję upewniamy się, że wszelkie niedoskonałości (ubytki emulsji, rysy, przebarwienia) zostaną starannie usunięte, a kolory odświeżone i ożywione.

Pocięte rolki | +5 zł/szt

Skanowanie filmów w rolkach nakłada znaczne ograniczenia przy sczytywaniu obrazu, przede wszystkim utrudniając prawidłowe naświetlenie całej klatki. Dlatego z pomocą przychodzi usługa cięcia rolek filmowych na standardowe paski po 6 klatek.

Renowacja zniszczonej fotografii | cena ustalana indywidualnie

Zdarza się, że posiadamy zniszczone odbitki. Programy graficzne pozwalają na ocalenie fotografii poprzez profesjonalną obróbkę oraz ewentualny ponowny wydruk w dowolnej skali. Cena usługi uzależniona jest od stopnia zniszczenia fotografii.

Ramki w szybce | +0.20 zł/szt

Skanowanie slajdów zamkniętych w szklanej szybce daje gorszy efekt niż bez. Światło znacznie zasłania kadr, więc żeby digitalizacja miała sens warto ją wpierw usunąć. Dlatego zalecamy skorzystanie z usługi przekładania slajdów do ramek bez szkła na czas trwania procesu skanowania.

Zapisz się do naszego newslettera

eSkaner logo

Strona pokazowa. Usługi zaprezentowane na stronie nie są dostępne. Pracownia digitalizacji eskaner zajmuje się przetwarzaniem wszelkich dokumentów papierowych na ich wersję elektroniczną.

Copyright © eskaner.pl 2018-2022  |  Strona projektu Colorpeak Ltd  |  Mapa strony